Čínský zázrak se nekoná

Dlouho očekávaná dodávka respirátorů dovezených z Číny k nám dorazila v neděli odpoledne. Respektive jsme si jí sami osobně vyzvedli po sobotním emailovém upozornění, které přišlo ani ne 24 hodin před plánovanou distribucí.

Pro čtyři lékaře a pět sester nám bylo dodáno celkem 10 respirátorů třídy FFP2. V pondělí tedy s touto zásobou mohou přijít do práce všichni, v úterý si budeme tahat sirku. Naštěstí se nám v uplynulých dnech podařilo objednat roušky a respirátory, takže v provozu můžeme dál pokračovat. Ne díky vládě a její čínské pomoci, ale díky českým výrobcům a dodavatelům, schopnosti našich zaměstnanců a spřáteleným lékařským zařízením. Věřte,že po regulačních opatřeních vlády týkajících se prodeje respirátorů a roušek to nebylo ani levné, ani jednoduché.

Na základě zpráv o nekvalitě pomůcek dovezených z Číny objevujících se v tuzemských i zahraničních médiích zatím dodané pomůcky nepoužíváme a spoléháme na vlastní zdroje.

Sečteno podtrženo: pokud bychom věřili planým slibům našich představitelů, kteří se dušovali o včasné dodávce kvalitních ochranných prostředků v dostatečném množství, a nezajistili si všemi možnými i nemožnými cestami ochranu vlastní, byla by teď naše ambulance již několik dní zavřená.