Rotační kartotéka

Rosteme, pacientů přibývá a s tím přibývá i množství karet a skladované dokumentace. V kombinaci s povinností skladovat zdravotnickou dokumentaci minimálně 5 let po poslední návštěvě pacienta to znamená tuny a tuny lékařských zpráv a laboratorních výsledků, které musíme uchovávat dle přísných pravidel.

Prostory ale bohužel nafukovací nejsou, proto jsme se delší dobu potýkali s problémem, kam umístit další kartotéky pro dokumenty nově příchozích pacientů. Nejprve jsme v suterénu zřídili archiv, kam nekompromisně zamířila karta každého pacienta, který k nám na vyšetření nepřišel více než rok. Po té jsme začali nové kartotéky rozmisťovat i do jednotlivých ordinací. Když nás ani to nespasilo, vrstvili jsme nové kartotéky na sebe a do vrchních polic musely sestřičky šplhat po schůdkách. Bylo ale jasné, že to řeší situaci pouze na chvíli a je nutné vymyslet dlouhodobější řešení.

Ve dnech 16. 4. a 17. 4. 2021 nám byla do sesterny nainstalována automatická rotační kartotéka Paternoster, která nejenže pojala všechnu dosavadní dokumentaci, ale zůstala nám v ní i nějaká rezerva pro nově příchozí.

Samotné instalaci předcházely měsíce plánování včetně práce statika, jelikož při zaplnění plné kapacity se váha Paternosteru vyšplhá až na 8 500 kg. V České republice jsme momentálně prvním zařízením, kde se nachází tento model kartotéky s nejmodernějšími technologickými vychytávkami.

V tuto chvíli máme tedy na nějakou dobu problém s kapacitou vyřešený a sestřičky mohly schůdky uklidit do sklepa 🙂

 

K1

K2

K3J