Řekni, kde ty roušky jsou…

… a co se s nimi mohlo stát?

I přes opakované ujištění ze strany vládních autorit o dostatečných zásobách zdravotních ochranných pomůcek (roušky, respirátory, rukavice, brýle, dezinfekce) a naše dotazy na termín dodání, se nám stále nikdo ze slibovaných distribučních míst neozval. Pan premiér Babiš se slibovanou osobní dovážkou respirátorů také nedorazil.

O existenci bájných zásob začínáme pochybovat a snažíme se pro naše sestry a lékaře zajistit odpovídající vybavení pro bezpečnou práci nutnou k zachování plynulého provozu ambulance. Ze svojí zkušenosti jistě víte, že zakoupit ochranné pomůcky a dezinfekce je v tomto čase téměř nemožné. Bohužel ani zdravotnická zařízení nemají v tomto směru žádnou výhodu a bez slibované podpory státu musíme jít cestou objednávání z klasických eshopů, které nám průběžně ruší objednávky a protahují lhůty dodání.

V současnosti disponujeme pratelnými rouškami domácí výroby (tímto děkujeme www.jakomama.cz) a 30 ks respirátorů. Vzhledem k nařízení vlády o prodeji roušek a respirátorů nám není umožněno nakupovat další zásoby a jsme odkázáni na pomoc státu.

Nepřetržitý provoz ambulance je to, o čem sníme, když náhodou spíme. S velkým nadšením proto přivítáme Vaše tipy na spolehlivé dodavatele či domácí výrobce potřebných pomůcek. Jakékoli postřehy či doporučení k tématu nám můžete posílat na kardiologie.brandys@seznam.cz .

Karolína Krupičková